גידול צמחים בבית

גידול צמחים בבית הוא בין התחביבים הפופולריים ביותר בעולם. הוא יוצר שקט נפשי, מעצים את תחושת הסיפוק, יוצר סביבה אסתטית ונעימה בבית ואפילו מסייע לאיכות הסביבה.

גידול צמחים בבית יכול לכלול גם הקמה של גינת ירק או לפחות ערוגה, עם צמחי מאכל. אז למה בכלל כדאי לגדל ירקות בבית? האם חייבים גינה (התשובה היא לא) ואיך עושים את זה?

גידול צמחים בבית – תחביב שכדאי לטפח

גידול צמחי נוי בבית הוא תחביב מהנה, שתורם בעיקר לאסתטיקה של הבית וההרגשה שלכם. יחד עם זאת, אפשר לשדרג את החוויה עם גידול ירקות בבית.

אתם יכולים לגדל רק צמחי תבלין, לתיבול תבשילים וסלטים, אבל אם יש לכם מספיק מוטיבציה ומקום – אתם יכולים לגדל חלק נכבד מהתצרוכת של המשפחה שלכם – בבית.

כך תקבלו סביבה הירוקה ויפה, תסייעו לשפר את איכות הסביבה וגם תוכלו ליהנות מירקות נקיים, טריים ואיכותיים, ללא חומרי ריסוס, שגידלתם בעצמכם.

אם יש לכם ילדים, תרוויחו גם חוויה לימודית מדהימה וידע חשוב שילך איתם לכל החיים.

כל מה שצריך זה לבחור את השיטה הכי מתאימה לכם, ללמוד מה צריך כדי ליישם אותה ולהתחיל!

האם גידול צמחים בבית זה מסובך?

שיטות גידול שונות מצריכות רמות שונות של התעסקות וידע.

גינת ירקות למשל, מחייבת טיפול שוטף נגד מזיקים, ניכוש עשבים, תיחוח, השקיה, דישון וכן הלאה. לכן גינון הוא פעולה מתאימה לאנשים, שעבורם מדובר בהנאה.

לעומת זאת, אם אין לכם זמן פנוי, אם אתם רוצים מינימום התעסקות עם השקיה, דישון, טפילים, מחלות ועשבים שוטים, כנראה הידרופוניקה היא השיטה המתאימה בשבילכם.

איך מגדלים צמחים באמצעות הידרופוניקה?

גידול צמחים בבית עם מערכת הידרופונית נחשב נוח, שכן הצמחים לא גדלים בתוך אדמה. מצע הגידול שלהם הוא המים. המים הללו לא רק מספקים לצמח את הנוזלים שהוא זקוק להם, שכן הם מועשרים בדשן נוזלי ולכן הצמח מקבל מהמים את כל מה שהוא צריך.

בנוסף, גידולים הידרופוניים פחות חשופים למחלות וטפילים, אינם זקוקים להשקייה ודישון, אבל אולי הכי חשוב – הם לא צריכים הרבה מקום!

למעשה גידולים הידרופוניים יכולים להסתדר מצויין בתוך צינורות פלסטיק תלויים על הקירות שלכם בתוך הבית או במרפסת, בקומות, כדי לנצל את השטח באופן מקסימלי.

אפשר לספק להם גם מבנה אחר, שמתאים לתנאים העומדים לרשותכם.

הגידול החסכוני במקום מאפשר גם תפוקה גדולה יותר של ירקות, על פני שטחים קטנים יחסית.

לסיכום

גידול צמחים בבית הוא לא רק אפשרי, הוא גם מאוד מומלץ מסיבות רבות. קיימות שיטות שונות לגידול צמחים בבית, כמו גם סוגים שונים של צמחים מתאימים לגידול בבית. לכם רק נותר לבחור את השיטה המתאימה לכם, ליצור את התשתית הנחוצה ולהתחיל לגדל!

רוצים לגלות איך עושים את זה בקלות? דברו איתנו!
שתפו את הפוסט

יש לכם שאלה?

מתעניינים בעולמות ההידרופוניקה והחקלאות אורבנית? הגעתם למקום הנכון, מוזמנים לשאול כל שאלה, נשמח לעזור!