טיול לבד בניו יורק

האמת שהלבד מתחיל כבר בעליה למטוס… “מישהו עזר לך לארוז?” היא שואלת במבט חשדני. “לא” אני עונה “רק אני”.

ה “רק אני”, עוד יחזור כמה וכמה פעמים בטיול הזה… בקבלה במלון, במסעדות… אפילו על אותו ספסל רומנטי בסנטרל פארק. זה לא “נורמלי” לטייל לבד, זו מרגיש ככה כל הזמן.

תחושה מוזרה של שכחתי משהו בבית… רגש שמהול בין נקיפות מצפון לחטא מתוק.

כשמעמידים את כל זה מול הרומנטיקה שבטיול בזוג… באמת נשאלת השאלה למה?

לרבים זה לא מתאים. אחרים רוצים ומפחדים.
את התשובה שלי ל”למה”, מצאתי בטיול הראשון שעשיתי לבד ומאז אני כבר לא שואל את עצמי שאלות כאלה. יש טיולים ביחד ויש טיולים לבד ולשניהם יש מקום.

ניו יורק היא עיר שקל להרגיש בה לבד עם 8.5 מליון תושבים חצי מהם תיירים והחצי השני נהגי מוניות או מובילים שעשו ירידה מראש העין.

7 פעמים הגעתי לעיר הזו. מרבית הפעמים לבד. לא חושב שנתקלתי במישהו שנולד וגר בעיר. כולם הגיעו ממקום אחר. מישהו פעם אמר לי שלפני שנים הטו את ארה”ב על הצד וכל מה שלא היה מחובר למקום החליק לניו יורק ונשאר שם. כשאתה מטייל לבד בעיר ככה זה מרגיש.

מחליק מרחוב לרחוב… מחוויה לחוויה ומרגע לרגע תחושת העצמאות שלך מתחזקת. דברים ששכחת שהיו בך מתעוררים ואתה מתמכר ללבד. נהנה לבחור מתי לעצור ומתי לצעוד. מתי להכנס למסעדה הכי שווה בעיר ומתי לאכול ברחוב נקניקיה. ואגב כשאתם לבד הרבה יותר קל למצא מקומות לחלק מהמסעדות השוות בלי הזמנה, בדרך כלל על הבר, בעיני המקום הכי שווה.

לטייל לבד זה אומר להחליט לעצמך מתי לקום בבוקר. מתי לצאת מהמלון ומתי לחזור… אין דריקטוריון של בת זוג וילדים שמנהלים את הלוז. אפילו הזמן נעשה גמיש שאתה לבד. אם מתחשק לך בשמונה בערב להיכנס להצגה… אתה נכנס להצגה ואם היא לא מה שחשבת אז תצא אחרי כמה דק. מותר לך בחיי. בדקתי.

מותר לך ללכת לסרט החדש של מלחמת הכוכבים (כל דצמבר כבר 4 שנים יוצא בדיוק בחודש זה סרט החדש שמתאר זווית חדשה בחייו של לוק סקיווקאר לא תאמינו כמה זוויות יש. גם השנה), להזמין בכניסה מגש של מטוגנים, בירה, מילקשייק ועוד כמה דברים למקרה ותהייה קצת רעב ולתפוס מקום על כיסא שיותר נוח מהמיטה שלך בבית. מותר לכם לקנות שטויות… מותר לכם להתנהג בשטוטניקיות. מותר לכם להיות קצת אחרת. כל החיים אתם “נורמליים”. בניו יורק עם כל המוזרים זה מרגיש הכי הגיוני להיות “קצת הזוי” קצת…דונלד טראמפ.

אז כן כמובן שגם כחלק מטיול משפחתי יש לך רצון חופשי והכל… אבל בואו… בסוף, טיול משפחתי, או זוגי, מורכב משורה שלמה של פשרות. וזה בסדר. זה המחיר ובדרך כלל הוא שווה את זה.

אבל בטיול לבד אף אחד אפילו לא שואל אותך מה מתאים לך. זה רק אתה עם עצמך אין אפילו על מי לכעוס ששכחת לארוז את החולצה שאתה הכי אוהב. נתקעת בלי בגד? קפוץ לחנות המקומית ותקנה. בחיי שמותר.

החסרון הכי גדול בטיול לבד… בדיוק כמו אותה פעם שעליתי למחלקה ראשונה… שאתה מתחיל לאוהב את זה קצת יותר מדי.

 

שתפו את הפוסט

יש לכם שאלה?

מתעניינים בעולמות ההידרופוניקה והחקלאות אורבנית? הגעתם למקום הנכון, מוזמנים לשאול כל שאלה, נשמח לעזור!