גידול ירקות הידרופוני

גידול ירקות הידרופוני

היום ניתן לשמוע על יותר ויותר אנשים, אשר מתעניינים בתחום של גידול ירקות הידרופוני. מדובר ללא ספק על אחד הטרנדים החמים ביותר בשנים האחרונות, מאחר ורוב האנשים מבינים את החשיבות של תזונה אורגנית, טבעית וטרייה. באמצעות גידול הידרופוני כל אחד יכול לגדל את הירקות שלו בצורה עצמאית, תוך כדי שימוש במערכת ייעודית שניתן להציב בכל מרפסת ובכל גינה או חצר. אין שום צורך בידע קודם או בניסיון מעשי בתחום, מאחר וכל אחד יכול להיעזר במדריכים השונים, במאמרים המפורטים או בסדנאות המעשיות, על מנת ללמוד את התחום לעומק ולהעשיר את מלאי הירקות שהוא מסוגל לגדל בצורה עצמאית. אנו בחברת אקוטל מספקים את כל הציוד הדרוש, לצורך גידול ירקות הידרופוני בבית. אנו מספקים סדנאות ייעודיות, ציוד מתאים וכמובן זרעים אורגניים וערכות הנבטה, על מנת לאפשר לכל אחד להתחיל בתהליך.

מה חשוב לדעת אודות גידול ירקות הידרופוני?

קודם כל, חשוב לדעת כי מדובר על תחביב מושלם, היכול להבטיח לכל אחד תוצרת ירקות טרייה על בסיס יומיומי. ניתן היום למצוא בשוק מגוון רחב של ערכות שונות, המיועדות לצורך גידול הידרופוני ביתי. ניתן לגדל בצורה זו מגוון רחב של ירקות ועלים שונים, כגון חסות, סלרי, מנגולד, בייבי, כוסברה, פטרוזיליה וכדומה. ניתן להתחיל מערכה קטנה ובסיסית יותר ולאחר מכן להתקדם לערכה מקצועית, המאפשרת גידול ירקות על מים באופן מאסיבי של עשרות סוגים שונים במערכת אחת. כמובן שהסוד לגידול מוצלח של ירקות הידרופוניים טמון ביכולת הלמידה של כל אדם ובכמות הזמן, הסבלנות והמאמץ שהוא משקיע בעניין. מי שינסה לעגל פינות עלול למצוא את עצמו עם יבול דליל יותר, מאשר אדם שיבחר ללמוד אודות התנאים המתאימים ביותר לצורך גידול הירקות הרלוונטיים עבורו.

גידול ירקות הידרופוני – נקודות חיוניות שכדאי להכיר מראש

קודם כל, כדאי להגדיר כי גידול ירקות הידרופוני הינו גידול ירקות המבוסס על מים, ללא שום מגע עם אדמה. למעשה הירקות גדלים בתוך מערכת ייחודית, המספקת להם את כל התנאים הדרושים להם, לצורך גדילה איכותית ויעילה. יש צורך להקפיד על כמות מספקת של אור, לחות, טמפרטורה, מינרליים וכדומה, במטרה להבטיח לעצמכם יבול משגשג ואיכותי. כדאי לדעת כי המים המצויים במערכת מכילים את כל המינרליים ואת כל האלמנטים הדרושים לצמח, במטרה לאפשר לו לגדול בצורה יעילה ומהירה יותר. זמינות החמצן בשיטת גידול ירקות על מים מאפשרת לכל צמח לקלוט את חומרי התזונה שלו בקלות רבה יותר, לעומת גידול מקביל הנעשה באדמה. חשוב כמובן לבחור את המערכת ההידרופונית המתאימה ביותר עבור הירקות שתרצו לגדל, מאחר ויש צורך להתחשב בפרמטרים שונים, כגון נפח הכלת השורשים, מספר הצמחים הרצוי, יכולות התאורה של המערכת וכדומה.

אנו בחברת אקוטל מתמחים בתחום של גידול ירקות הידרופוני. אנו מספקים ללקוחותינו מגוון רחב של מערכות הידרופוניות לשימוש בייתי. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, צרו קשר.
שתפו את הפוסט

יש לכם שאלה?

מתעניינים בעולמות ההידרופוניקה והחקלאות אורבנית? הגעתם למקום הנכון, מוזמנים לשאול כל שאלה, נשמח לעזור!